17. mai-program

17 mai flagg - Klikk for stort bilete Her kan du sjå dei programma me har fått tilsendt frå dei forskjellige bygdene i kommunen. 


 

Program Fister

Program på Fister

Velkomne til 17. mai på Fister!

Kl. 11.00: Gudsteneste i Fister kyrkje
Kl. 11.45: Tog frå Fister kyrkje opp til skulen
Kl. 12.45: Tale ved Mads Grødem Meltveit
Etter talen vert det 60 meter for ungar, deretter andre aktivitetar
Matsalet startar rett etter talen
Ca. Kl. 15.00: Premieutdeling i gymsalen

 

Program Hjelmeland

Program på Hjelmeland
08:00 Flaggheising
09:30 Gudstjeneste i Hjelmeland kyrkje. Kransenedleggelse ved minnebautaen
10:30 Tale for dagen ved Lin Veronica Jacobsen på Hjelmeland omsorgssenter
10:50 Oppstilling til toget ved omsorgssenter, Toget går til Hjelmeland idrettshall
Ca. 11:30 Matøkt med salg av lapskaus, pølser, is, kaker mm i hallen
12:00 Leikar og aktivitetar for alle
15:00 Premiering
 
Velkommen!

 

Program Jøsenfjorden

Program i Jøsenfjorden

Kl. 9.00 - Kransnedlegging på støtta til Georg Fjellberg. Apell v/Haldis Nilsen
Kl. 10.45 - Tippekomkurransene vert lagt ut
Kl. 11.00 - Tog med korps startar
Kl. 12.00 - Tale for dagen ved Bjarte Steindal
Kl. 12.30 Sal av lapskaus, brus, is, snop m.m. Luftgeværskyting, pilkast, lykkehjul m.m.
Kl. 13.30 - Natursti
Kl. 14.30 - Fotballkamp
Kl. 15.00 - Premieutdeling

 

 

Program Jøsneset

Program på Jøsneset

16.mai kl. 18.00
Skarpskyting ved skyttarlaget

17. mai
Kl. 11.30 - Tog frå brannstasjon til Austad
Kl. 12.00 - I gymsal: Innslag frå kulturskule og matsal
Kl. 13.00 - Tale ved rådmann Wictor Juul og innslag frå kulturskule
Kl. 13.30 - Leiker inne og ute
Kl. 15.00 - Premiering og avslutning

Vel møtt! 

 

Program Ombo

Program på Ombo

Kl.08:00 Flaggheising
Kl.10:00 Toget går frå Eidssund ferjekai
Kl.10:45 Tale for dagen v/Morten Hetland
Kl.11:15 Matsalget startar
Kl.12:00 Konkurransar og leikar for barn og vaksne
kl.14:30 Premieutdeling

Alle er hjarteleg velkommen!

 

Program Randøy

Program på Randøy

11.00  Toget går mot vest, snur ved Fam. Fosså
11.45  Tale for dagen ved Arnfinn Olsen
12.15  Matpause
13.00  Aktivitetar og konkurransar, evt.tid til å “skrøyda” med någen.
15.30  Konkurransane slutt
16.00  Premieutdeling

Mvh.for komitèen Anne Tove Ingvaldstad
 

 

Program Vormedalen

Program i Vormedalen

Bedehuset kl. 11.00
Tale for dagen V/Ordførar Bjørn Laugaland
Tog Mat Leikar og kiosk ved grendahuset
Avslutning kl 16.00

 

Program Årdal

Program i Årdal

Kl. 11.00 gudstjeneste
Kl. 11.45 toget starter
Kl. 12.00 leiker og matsal
Kl. 14.00 tale for dagen
Kl. 15.30 premieutdeling

Velkommen! 


Me oppdaterer så fort me får inn fleire program. 

Manglar me programmet for bygda di? Send det til postmottak@hjelmeland.kommune.no 

Fann du det du leita etter?

Kontakt

Hjelmeland kommune
Vågavegen 116
4130 Hjelmeland
E-post : postmottak@hjelmeland.kommune.no
Telefon
: 51 75 00 00

Faks
: 51 75 70 70
Org.nr.
: 864979092
Opningstid
: 08.00 - 15.30